Polecamy

4 medale zawodników z Niekłania na turnieju karate w Starachowicach Wyróżniony

30 marca w Starachowicach odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Bushi-Do Cup, natomiast w Leżajsku Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawodnicy z gminy Stąporków ze Starachowic przywieźli 4 medale.

Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego w Starachowicach wystartowało ośmioro zawodników: Bartosz i Łukasz Bartosik, Dominika, Maciej i Mikołaj Garbacz, Dominika Lisowska, Maciej Słoka oraz Szymon Zych. Turniej ten zgromadził 384 zawodników z 37 ośrodków.

Najlepiej na nim zaprezentowali się Szymon Zych i Dominika Lisowska, którzy wygrali swoje kategorie, odpowiednio U12 - 40 kg i U18 +65 kg. Na trzecim miejscu podium stanęli Maciej Słoka w kat. U16 -65 kg, i Mikołaj Garbacz w kat U12 +40 kg.

Klub ze Skarżyska zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W Leżajsku stawiło się 243 zawodników z 34 klubów z Małopolski, Podkarpacia i województwa Świętokrzyskiego. Z Niekłania wystartowały siostry Ola i Julia Domagała. Niestety nie udało się dziewczynom stanąć na podium. Obie zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8.