Polecamy

IV Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna za nami! (zdjęcia, wyniki)

W niedzielne południe Skarżysko tętniło życiem, a to za sprawą IV Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna, który odbył się na Rejowie. Ponad 300 zawodników zmierzyło się na dwóch dystansach.

Sprint to 750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu, natomiast w Triathlonie Olimpijskim zawodnicy musieli się zmierzyć z dystansem dwukrotnie dłuższym. Emocji nie brakowało.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu sponsorów oraz Miasta Skarżyska-Kamiennej, Prezydenta Konrada Kröniga i zarządu powiatu i starostwa powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Wyniki

Na dystansie sprint wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Cieślak (AZS AWF Katowice) z czasem 01:12:53, druga była Aleksandra Sikora (Sportwise) – czas 01:14:13, na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kropiewnicka – czas 01:21:52.

Wśród mężczyzn zwyciężył Sergiusz Sobczyk (Trinergy) – czas 01:03:19, drugie miejsce zajął Jan Popławski (Neon Team) – czas 01:05:12, trzeci był Rafał Piekarski (Hurom Tri Team) – czas 01:05:59.

Na dystansie olimpijskim wśród kobiet zwyciężyła Maria Cześnik (Profi Team) – czas 02:14:01, drugie miejsce zajęła Maria Pytel (Szymanowski Triathlon Team) – czas 02:19:56, trzecie – Klaudia Petters (Xtrabike Bolesławiec) – czas 02:25:54.

Wśród mężczyzn zwyciężył Łukasz Kalaszczyński (Km Sport Pro Team) – czas 01:57:27, drugi był Sebastian Karaś (Team Karaś) – czas 01:57:59, trzecie miejsce zajął Miłosz Sowiński (Azs Awf Wrocław Triathlon Pro Team) – czas 01:58:17.

Po zakończeniu biegu odbyła się ceremonia wręczenia nagród i pucharów najlepszym zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.