Polecamy

"Pieszo między Niebem a Piekłem". Aktywny Dzień Dziecka z finałem w Mroczkowie

1 czerwca w Mroczkowie przed rozpoczęciem uroczystych obchodów 60 - lecia powstania miejscowej OSP, odbył się piknik rodzinny dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie poprzedził rajd nordic walking pod hasłem "Pieszo między Niebem a Piekłem". 

Dzień Dziecka w Mroczkowie połączono z rajdem Nordic Walking "Pieszo między Niebem a Piekłem". Uczestnicy, pod okiem instruktora Grzegorza Jędrzejczyka, wyruszyli w prawie dziesięciokilometrową trasę prowadzącą przez fragment Piekielnego Szlaku. Rajd rozpoczął się nad bliżyńskim zalewem, a zakończył w Mroczkowie, gdzie na grupę czekał piknik z okazji Dnia Dziecka. Na terenie OSP oraz na boiskach przy tamtejszej szkole podstawowej przygotowano nie tylko poczęstunek, ale także konkursy z nagrodami, głównie dla najmłodszych uczestników imprezy. Te poprowadziła Katarzyna Skarus.

Piekielny Szlak to trasa typowo turystyczna, dostosowana do możliwości wielu grup społecznych. Można eksplorować go bardziej aktywnie (rower, rajd), można też podzielić cały szlak, prowadzący przecież przez dwa województwa, na krótsze fragmenty i zwiedzać go spacerem lub w ramach tras nordic walking. Połączenie aktywnego trybu życia z poznawaniem regionu lub odkrywaniem nowych miejsc na mapie Polski jest doskonałą formą promocji lokalnych atrakcji turystycznych. Organizacja rajdu Nordic walking miała na celu wykazać, jak atrakcyjnym miejscem jest Piekielny Szlak.

Co więcej, to rejon dostępny dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. 

Na miejscu dzieci z Bliżyna, Mroczkowa i okolicy powitała Anna Leżańska, tym razem nie tylko w roli wicestarosty, ale również prezes LGD „U Źródeł”, które było jednym ze sponsorów pikniku. Wsparli go również miejscowi radni: Monika Gruszczyńska, Genowefa Supernat i Jacek Krzepkowski. Organizatorem rajdu było stowarzyszenie "Włącz się".

Wydarzenie zostało dofinansowane z środków budżetu Powiatu Skarżyskiego. 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media