Polecamy

„Bezpieczna droga do szkoły” z koneckimi policjantami

„Bezpieczna droga do szkoły” z koneckimi policjantami „Bezpieczna droga do szkoły” z koneckimi policjantami

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Końskich w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zorganizowali działania profilaktyczne w rejonie szkoły w miejscowości Pomyków. Celem wydarzenia było szeroko rozumnie bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dzisiaj w godzinach porannych w pobliżu szkoły w miejscowości Pomyków, policjanci z koneckiej komendy podkom. Sylwia Sobczyńska, asp. Łukasz Morka oraz sierż. Marta Przygodzka udzielali dzieciom praktycznych porad jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych oraz wskazali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie ich szkoły. Dużą atrakcją dla dzieci była maskotka świętokrzyskiej Policji Koziołek „Spoko”. Uczniowie wraz z rodzicami, policjantami oraz Koziołkiem „Spoko” mogli bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy.


reklama


Apelujemy do rodziców!

Nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni również pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza.

Działania policyjne „Bezpieczna droga do szkoły” są zatem kierowane zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

mp / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media