Polecamy

Będą kontrola nieczystości w rzece Czarnej Wyróżniony

Po incydencie z wyciekiem szlamu z oczyszczalni ścieków w Stąporkowie, w mediach społecznościowych prowadzonych przez gminę pojawiły się komentarze dotyczące rzeki Czarnej, która jest także zanieczyszczona przez fekalia. W związku ze sprawą będą kontrole. - informuje Radio Kielce.

- Fekalia do rzeki spływają od długich lat, gołym okiem widać żeglujące po rzece brązowe statki - to komentarz jednego z internautów pod wpisem na temat wycieku.

W odpowiedzi na te komentarze burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska zapewnia, że z oczyszczalni ścieków dostała gwarancję, że nie ona jest źródłem zanieczyszczeń.

- To co się ostatnio przytrafiło, to na pewno nie było wyciekiem fekaliów. Nie ma możliwości, by przez sita przepłynęło coś większego niż 3 milimetry - tłumaczy burmistrz.


reklama


Jednocześnie przyznaje, że rzeka wymaga pogłębienia i odmulenia, bo przez lata nie była czyszczona.

Dorota Łukomska postanowiła skontrolować także sytuację związaną z odprowadzaniem nieczystości do rowów i rzeki przez mieszkańców miasta. Kontrolowane będą domy jednorodzinne w zakresie poboru wody, sprawdzone zostaną również dokumenty na wywóz nieczystości.

Więcej w artykule Radia Kielce.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media