Polecamy

Bezpieczna droga do szkoły z przedszkolakami oraz uczniami ze szkoły w Kazanowie (zdjęcia)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udali się do przedszkolaków oraz uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w miejscowości Kazanów, aby przeprowadzić działania profilaktyczne na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowy.

Dzisiaj w godzinach porannych po raz kolejny policjanci z koneckiej komendy podkom. Sylwia Sobczyńska, asp. Łukasz Morka oraz sierż. Marta Przygodzka w pobliżu szkoły w miejscowości Kazanów udzielali dzieciom praktycznych porad jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych oraz wskazali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie ich szkoły.

Ogromną atrakcją dla najmłodszych była maskotka świętokrzyskiej Policji Koziołek „Spoko”. Uczniowie wraz z opiekunami, policjantami oraz Koziołkiem „Spoko” mogli bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Następnie mundurowi odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów klas 4-8, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci poruszyli przede wszystkim tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze m.in jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych, przypomniano również kiedy mamy obowiązek używać elementów odblaskowych oraz w jakie światła powinien być wyposażony rower. Oprócz pamiątkowego zdjęcia dzieciaki, mogły z bliska obejrzeć policyjny radiowóz.


reklama


mp / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media