Polecamy

Dzieci zgubiły się w lesie podczas wichury. Wieczorne poszukiwania zakończone sukcesem Wyróżniony

Wczorajszej nocy policjanci z ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich odnaleźli troje dzieci, które wieczorem zgubiły się w lesie. Niesprzyjająca aura oraz szybko zapadający zmrok spowodowały, że z minuty na minutę sytuacja stawała się coraz trudniejsza. Dzięki szybkim działaniom koneckich funkcjonariuszy dzieci bezpiecznie wróciły swych domów.

Wczoraj około godziny 19:00 dyżurny koneckiej jednostki otrzymał informację o tym, że w kompleksie leśnym pod Stąporkowem zaginęło troje dzieci. Policjant podczas rozmowy telefonicznej ze zgłaszającym, który był jednym z nich, przekazał im informacje, aby grupa trzymała się razem i aby nigdzie nie odchodzili. Niezwłocznie na miejsce skierowani zostali policjanci.

Pogoda tego dnia ewidentnie nie była sprzymierzeńcem dla błąkających się po lecie dzieci i szukających ich policjantów. Silne podmuchy wiatru oraz ulewny deszcz sprawiły, że sytuacja stawała się coraz poważniejsza. Policjanci z ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w składzie sierż.szt. Łukasz Loranty oraz st. post. Bartłomiej Polewczyk, również nawiązali kontakt ze zgłaszającym chłopcem. Poinstruowali go, aby za pomocą telefonu wskazał współrzędne miejsca w którym się znajduje.

Mundurowi pozostawili radiowóz z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i światłami błyskowymi i pieszo udali się w głąb lasu. Po krótkiej chwili policjanci napotkali przemoknięte i wystraszone dzieci, 14-letniego chłopca oraz dwie 11-letnie dziewczynki.

Jak się okazało, dzieci bez wiedzy rodziców wyszły do lasu, gdyż jedna z dziewczynek podczas wcześniejszego grzybobrania, na którym była z opiekunami zagubiła telefon. Dzieci postanowiły odszukać urządzenie, jednak w lesie wystraszyły się jakiegoś zwierzęcia i uciekły w jego głąb. Szybko zapadający mrok zaskoczył grupę. Na szczęście błyskawiczna reakcja koneckich stróżów prawa sprawiła, że dzieci całe i zdrowe wróciły do swoich rodziców.

Opr. MP
Źródło: KPP w Końskich

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media