Polecamy

Stypendia naukowe Burmistrza Miasta i Gminy Końskie wręczone

17 października już po raz siódmy odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych Burmistrza Miasta i Gminy Końskie dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy Końskie.

W gościnnych progach  Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, pojawili się stypendyści wraz ze swoimi rodzicami, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele z Krzysztofem Obratańskim Burmistrzem Miasta i Gminy Końskie wraz z zastępcami: Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim. Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Końskich Regina Maciejczyk oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Końskich Leszek Stanek. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość powitały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich Martyna Jabłońska i Karolina Bąkowska, które wraz z polonistką  Katarzyną Tymowską-Kowalską czuwały nad przebiegiem akademii.

Następnie głos zabrał Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, który poinformował,  że Program Stypendialny Gminy Końskie przyjęty uchwałą Rady Miejskiej w Końskich funkcjonuje od 2013 r. Kolejne jego edycje są potwierdzeniem tego, że w szkołach dla których organem prowadzącym jest gmina Końskie uczy się coraz więcej zdolnej i utalentowanej młodzieży.

Gospodarz uroczystości, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, nie szczędził ciepłych słów pod adresem nagrodzonych oraz ich opiekunów. Tegorocznych stypendystów było aż 59 z czego 43 uczniów szkół podstawowych i 16 uczniów klas gimnazjalnych.

Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Końskie za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali:

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia:
1.    Weronika Adamus SP w Kazanowie
2.    Zofia Frączyk SP w Stadnickiej Woli
3.    Anna Cieciorowska SP w Stadnickiej Woli
4.    Wojciech Grot SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
5.    Maja Brzózka SP nr 1 w Końskich(klasa gimnazjalna)
6.    Kamila Laskowska SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
7.    Aleksandra Cieciorowska SP w Stadnickiej Woli (klasa gimnazjalna)
8.    Zuzanna Sękowska SP w Stadnickiej Woli (klasa gimnazjalna)

Stypendium za wybitne osiągnięcia:
1.    Martyna Białecka SP nr 2 w Końskich
2.    Ewa Gałwiaczek SP nr 1 w Końskich
3.    Mikołaj Wybański SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
4.    Mikołaj Radek SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
5.    Oliwia Małecka SP w Stadnickiej Woli (klasa gimnazjalna)

Stypendium za wyniki w nauce:
1.    Karolina Borowiec  SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
2.    Patryk Cieśliński  SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
3.    Urszula Cukrowska SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
4.    Emilia Młodawska  SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
5.    Agata Wolska SP nr 2 w Końskich (klasa gimnazjalna)
6.    Dawid Pawlik  SP w Stadnickiej Woli (klasa gimnazjalna)
7.    Milena Jedynak  SP  w Rogowie (klasa gimnazjalna)
8.    Julia Wardzichowska  SP  w Rogowie (klasa gimnazjalna)
9.    Anna Koroch  SP nr 1 w Końskich
10.    Alicja Młodawska  SP nr 1 w Końskich
11.    Hanna Kieszek  SP nr 1 w Końskich
12.    Karolina Grabarczyk  SP nr 1 w Końskich
13.    Roksana Kozubska  SP nr 1 w Końskich
14.    Marek Kaźmierczak  SP nr 1 w Końskich
15.    Małgorzata Kalużna   SP nr 1 w Końskich
16.    Maria Lasota  SP nr 1 w Końskich
17.    Zofia Lasota  SP nr 1 w Końskich
18.    Justyna Fijałkowska   SP w Dziebałtowie
19.    Weronika Cichacka  SP w Dziebałtowie
20.    Sara Stoińska  SP w Dziebałtowie
21.    Filip Bachanek SP nr 2 w Końskich
22.    Paweł Dajer  SP nr 2 w Końskich
23.    Martyna Jabłońska  SP nr 2 w Końskich
24.    Małgorzata Peliwo  SP nr 2 w Końskich
25.    Aleksandra Gardulska  SP w Stadnickiej Woli
26.    Julia Jabłońska SP w Stadnickiej Woli
27.    Maja Joachimiak SP w Stadnickiej Woli
28.    Wiktoria Samson SP w Stadnickiej Woli
29.    Zuzanna Wąsik SP w Stadnickiej Woli
30.    Wiktoria Armada  SP w Stadnickiej Woli
31.    Wiktor Banasik SP w Stadnickiej Woli
32.    Justyna Kucharska SP w Stadnickiej Woli
33.    Maja Sękowska SP w Stadnickiej Woli
34.    Hanna Zacharska SP w Stadnickiej Woli
35.    Jagoda Walczyk SP  w Rogowie
36.    Paweł Kos SP  w Rogowie
37.    Klaudia Makuch SP w Kazanowie
38.    Kinga Sędkowska SP w Kazanowie
39.    Paulina Stoińska  SP w Kazanowie
40.    Jakub Grzegorczyk  SP w Kazanowie
41.    Patrycja Brzezińska SP w Pomykowie
42.    Maciej Jędrasik SP w Pomykowie
43.    Jakub Kukułka SP w Pomykowie
44.    Piotr Łukasik SP w Pomykowie
45.    Aleksandra Sak SP w Pomykowie
46.    Jakub Wąsik SP w Pomykowie

Burmistrz Krzysztof Obratański wręczył stypendystom okolicznościowe dyplomy. Uroczystość uświetniły występy młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, a o oprawę muzyczną zadbał nauczyciel muzyki Waldemar Kacperski.

Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media