Polecamy

Mieszkaniec gminy Stąporków "na podwójnym gazie" zatrzymany w okolicach Ostrowca

Dzięki czujności oraz szybkiej reakcji świadków zdarzenia 50-letni mieszkaniec gminy Stąporków nie uniknie odpowiedzialności karnej. Mężczyzna kierował osobowym fiatem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za tego typu czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 19.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż w miejscowości Kosowice został ujęty nietrzeźwy kierujący. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej jednostki. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wspólnie z kolegą podróżował od strony  Kielc w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego.

Kiedy znajdowali się na terenie gminy Waśniów zauważyli jadący się przed nimi pojazd marki Fiat. Ich uwagę zwrócił fakt, iż auto poruszało się całą szerokością jezdni tzw. wężykiem. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy mężczyźni postanowili go zatrzymać i uniemożliwić dalszą jazdę. Chwilę później zajechali oni kierującemu włoskim autem drogę . Po czym podejrzanie zachowujący się mężczyzna zatrzymał się na poboczu i przesiadł się na siedzenie pasażera, tłumacząc, że to nie on prowadził auto.

Po kilku minutach na miejsce dotarli mundurowi. Funkcjonariusze ustalili, że ujęty 50 - latek to mieszkaniec gminy Stąporków, którego zachowanie było spowodowane tym, że miał on blisko dwa promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz minimum 3 –letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.  

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media